04 listopada, 2017

Završeno 13. prvenstvo Hrvatske

Pobjedom D. Feletara u posljednoj preostaloj partiji protiv D. Bajta, završen je finalni turnir 13. pojedinačnog prvenstva Hrvatske u dopisnom šahu. Kako smo već javili, prvak je postao Leonardo Jerković iz Dubrovnika, i time osvojio 50 € nagrade na svome računu, kao i titulu 13. Prvaka Hrvatske - još jednom čestitke Leonardu!
Pravo direktnog plasmana na iduće finale, uz Leonarda, osvojili su drugo- i trećeplasirani (Darko Feletar i Vuk-Tadija Barbarić), a ista trojka sukladno Turnirskim Pravilima ICCF-a, ovim rezultatom dobiva pravo nastupa na jednom Master norm turniru (uz plaćanje pristojbe, jasno).

Turnir je bio, barem koliko je meni poznato, jedan od najjačih finala u recentnijoj povijesti HR dopisnog šaha, i obilježila ga je velika izjednačenost. Ako se npr. izuzmu rezultati pomalo indisponiranog Velemajstora redovnog šaha Bogdana Lalića, tek 3 partije (od 36 preostalih) završile su odlukom.

Iduće prvenstvo (finalni i polufinalni turnir) raspisati ćemo do kraja ovog mjeseca.

Objavio: Leonardo Ljubičić